پروژه‌های مهم وزارت ارتباطات با تصویب یک تبصره معطل می‌ماند

چهارشنبه 23 بهمن 1392
تعداد بازديد : 5297


وزیر ارتباطات با اشاره به تصویب تبصره 6 لایحه بودجه گفت: با اجرای این تبصره چند پروژه مهم وزارت ارتباطات تا سال بعد روی زمین می‌ماند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نماینده دولت در دفاع از حذف تبصره 6 الحاقی به لایحه بودجه سال 92 سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه این وزارتخانه امکانات خود را برای پاسخ به نیاز تمام نهادها و دستگاه‌ها در اختیار آنها قرار می‌دهد، گفت: دولت این امکانات را در اختیار صدا و سیما قرار می‌دهد و هم در اختیار سایر ارگان‌ها که علاقه‌مند هستند از ارتباطات ماهواره‌ای و فیبر نوری و بقیه امکانات استفاده کنند.

وی افزود: ما همه امکانات خود را در اختیار صدا و سیما گذاشته‌ایم. امروز نزدیک به 150 میلیارد تومان بابت اجاره کانال‌ها از صدا و سیما طلبکار هستیم، اما باز هم به خدمت‌دهی خود ادامه می‌دهیم، چرا که به هر حال این امکانات باید در اختیار همگان قرار بگیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: برنامه‌ریزی که من در روز رأی اعتماد به شما ارائه دادم مبنی بر این بود که بر اساس آن موظفم که با 3هزار میلیارد تومان برای خدمات مناطق محروم، روستایی و عقب‌افتادگی‌های گذشته هزینه کنیم. ما این برنامه‌ریزی را انجام دادیم. دولت از ما خواست تا 500میلیارد تومان را برای کمبودها و رفع آن به دولت بدهیم و 2هزار و 500 میلیارد تومان رسیدیم.

واعظی، گفت: من چگونه می‌توانم با این برنامه که این هزینه را باید خرج روستاها کند، اجرایی کنم هم‌اکنون تمام روستاها از من اینترنت می‌خواهند. تمام دستگاه‌ها از من امکانات می‌خواهد قول‌هایی که امروز من به مردم دادم بر اساس اطمینانی است که مردم به ما کردند. ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم و طراحی کرده‌ایم و شما اگر 300میلیارد تومان از بودجه ما کم کنید، ما نه می‌توانیم به اهداف برنامه توسعه برسیم و نه می‌توانیم آنچه که برای روستاها و مناطق محروم قول دادیم عملی کنیم.

وی افزود: صدا و سیما می‌گوید مقام معظم رهبری نظرشان بر این است که این کار انجام شود. آیا نظر مقام معظم رهبری این است که از بودجه وزارت ارتباطات کم شود. الآن ICT به عنوان پیشران توسعه در تمام کشورها مطرح است. اگر قرار است ما یک کشور توسعه‌یافته باشیم می‌توانیم ICT کشور را توسعه ندهیم.

واعظی گفت: آنچه که بین من و شما عهد شده است جبران عقب‌ماندگی پهنای باند کشور، بخش مخابرات، روستاها و مناطق روستایی را جبران کنم و بر همین اساس خواهش من این است که این 300میلیارد تومان که بر می‌دارید مجبور خواهم شد چند پروژه را تا سال بعد نگه دارم و از این رو از شما می‌خواهم به این تبصره رأی ندهید.

منبع خبر :

بازگشت

[ آرشيو مطالب ]