صدور نخستین مجوز نسل چهارم دیتا در ایران

دوشنبه 18 آذر 1392
تعداد بازديد : 5277


مدیر عامل مبین‌نت گفت: مجوز راه‌اندازی آزمایشی نسل چهارم در تهران با چهار سایت و به شکلی محدود به مبین‌نت داده شده است.

ناصر حسین اصفهانی مدیر عامل شرکت ارتباطات مبین‌نت در نشست خبری الکامپ، با اشاره به اینکه برنامه خاص و ویژه‌ای به دلیل مدت زمان کوتاه با تلکام برای نوزدهمین الکامپ نداشته‌ایم، درباره مجوز این اپراتور برای LTE اظهار کرد: مجوز راه‌اندازی آزمایشی نسل چهارم در تهران و به شکلی محدود به مبین‌نت داده شده است.
وی ادامه داد: برای بقای خود نیازمند آن بودیم تا راهی به سمت نسل چهارم را بگشاییم زیرا تکنولوژی وایمکس رو به اتمام است و بر این اساس هماهنگی و رایزنی‌هایی را با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داشتیم.
او همچنین با اشاره به اینکه در این مجوز تنها اجازه راه‌اندازی چهار سایت را داریم، گفت: این اولین پروژه نسل چهارم ارتباطات به شمار می‌رود که به شکل رسمی قرار است انجام شود و در مرحله تأمین تجهیزات هستیم و امیدواریم تا انتهای سال بتوانیم پایلوت آن را انجام دهیم.
مدیر عامل مبین‌نت با اشاره به اینکه در این شبکه می‌خواهیم تنها دیتا را تست کنیم و به دنبال صوت نیستیم، ابراز کرد: در دنیا استقبال چندانی از صوت نیست و ما هم نمی‌خواهیم وارد فضای رقابتی با اپراتورها شویم زیرا در این صورت با چالش‌های بسیاری روبرو خواهیم شد.
اصفهانی با بیان اینکه رگولاتوری هم درصدد است تا با انجام پایلوت ما، تجربه‌ای از این حوزه کسب کند، تصریح کرد: حاکمیت بعد از این تجربه، درصدد است تا مجوز LTE را به اپراتورها بدهد و از این جهت امیدواریم که سال آینده ما هم بتوانیم همگام با سایر اپراتورها، مجوز بگیریم.
وی با بیان اینکه ما 570 هزار مشترک داریم و 122 شهر را پوشش کامل می‌دهیم، درباره نارضایتی برخی کاربران از خدمات این اپراتور خاطر نشان کرد: برخی سایت‌ها به دلیل حجم بالای مشترکان، جوابگوی نیازها نیست و در یک سال گذشته هم توسعه شبکه را طبق برنامه نتوانستیم پیش بریم اما برای شبکه انتقال تهران در حال کار هستیم و امیدواریم در ماه‌های آتی بخشی از مشکلات حل شود.
او همچنین گفت: در بخش ارتباط با مشترکان هم در نظر داریم تا در ابتدای زمستان، CRM جدید خود را راه‌اندازی کنیم تا قبل از پایان سال، بهبود چشم‌گیری در این بخش حاصل شود.
در ادامه این نشست هم، قائم مقام مدیر عامل این شرکت درباره طرحی که قرار بود برای پوشش مناطق مسکن مهر توسط این اپراتور انجام شود که گویا اتفاق نیافتاده، گفت: با چند شرکت صحبت کرده بودیم تا بحث را به شکل پیمانکاری پیش بریم اما مشکل در خرید تجهیزات و نهایتا نصب آن‌ها موجب شد که کار پیش نرود.

منبع خبر : موبنا

بازگشت

[ آرشيو مطالب ]