وزارت ICT به دنبال ایجاد مرکز تحقیقات مخابرات در کشورهای دیگر است

چهارشنبه 13 آذر 1392
تعداد بازديد : 5171


وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال ایجاد مرکز تحقیقات مخابرات در سایر کشورها است، به نحوی که هم اکنون مذاکراتی با برخی از کشورها صورت گرفته است.

 دکتر براری سرپرست پیشین مرکز تحقیقات مخابرات ایران و معاون فعلی حقوقی و پارلمانی وزارت ارتباطات،  در مراسم معارفه‎ "محمد خوانساری" به عنوان رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تمامی توان نسبت به حمایت از مرکز تحقیقات مخابرات ایران اقدام لازم را به عمل می‌آورد.
وی گفت: تمامی سعی و تلاش مسوولین باید این باشد که با توجه به اینکه جامعه آی سی تی اعتقاد خاصی به این مرکز دارند تمامی متخصصین این حوزه به کار گرفته شود.
معاون فعلی حقوقی و پارلمانی وزارت ارتباطات با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات مخابرات ایران امتیاز ارزشمندی دارد تصریح کرد: هم اکنون یک فرصت ارزشمند در این مرکز ایجاد شده که خوشبختانه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اعتماد و اعتقاد خوبی نسبت به این حوزه دارد که بر این اساس می‌توانیم این مرکز را در سطح کشور و سایر کشورها نیز جا بندازیم به طوری که هم اکنون مذاکراتی با برخی از کشورها صورت گرفته است.
براری با اشاره به اینکه در حوزه‌ای زندگی می‌کنیم که نیروهای توانمندی در جامعه وجود دارد، افزود: هم اکنون بیش از 220 هزار فارغ التحصیل در این رشته وجود دارد که مرکز می‌تواند با شناسایی و به کار گیری این افراد نقش بسزایی در اقتصادی آی‌سی‌تی داشته باشد.
وی در پایان سخنرانی خود افزود: در این حوزه بازار بسیار ارزشمندی وجود دارد که امیدواریم این پژوهشگاه در اقتصاد آی سی تی نقش پررنگی ایجاد کند و نیازهای گوناگونی در پژوهشکده ایجاد کند.
به گزارش خبرنگار موبنا،‌ مراسم معارفه "محمد خوانساری" به عنوان رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات و مقامات ارشد وزارت ارتباطات در محل ساختمان مرکز تحقیقات مخابرات ایران آغاز شد.
مرکز تحقیقات مخابرات ایران به عنوان قدیمی ترین مرکز پژوهشی در حوزه فناوری اطلاعات (ICT )، با بیش از چهار دهه سابقه تجربه علمی در امر تحقیق و مشاور مادر وزارت ارتباطات، اصلی ترین پایگاه تحقیقات در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور است.

منبع خبر :

بازگشت

[ آرشيو مطالب ]